Program

DOWNLOAD PDF

DZIEŃ 1 – środa – 16 maja 2018                                   


13:00 

Przyjazd Uczestników i obiad
w Karczmie na Kocierzu

14:00 

Rejestracja

15:00 

Ceremonia otwarcia

Aleksander Poreda
Uniwersytet Rolniczy w Krakowie

Sesja 1 ➤ Innowacje surowcowe i technologiczne
Prowadzący sesję:
Aleksander Poreda, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, Polska
Gert De Rouck, KU Leuven, Belgia

15:15 

Wprowadzanie do piwa smaków drewnianych przez wykorzystanie ekstraktów drzewa dębowego

Gert de Rouck
KU Leuven, Belgia

SUROWCE I TECHNOLOGIE

15:40 

Wpływ procesu słodowania na zieloną soczewicę i jej przydatność do wytwarzania brzeczki

Jonas Trummer
Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, Polska

SUROWCE I TECHNOLOGIE

16:05 

Procesy klarowania obniżające zawartość białek i peptydów glutenowych – produkcja piwa bezglutenowego

Anneleen Decloedt
Uniwersytet w Gandawie, Belgia

SUROWCE I TECHNOLOGIE

16:30 

Prezentacja firmy ECOLAB

Sponsor

SUROWCE I TECHNOLOGIE

16:45 

PRZERWA TECHNICZNA

17:05 

WARSZTAT PRAKTYCZNY (1):

Ocena jakości sensorycznej słodu

Boris Gadzov
FlavorActiv, Wielka Brytania

SUROWCE I TECHNOLOGIE

18:15

Czy drożdże suszone są gotowe do użycia bez rehydratacji?

Yves Gosselin
FERMENTIS – Division of S.I.Lesaffre, Francja

SUROWCE I TECHNOLOGIE

18:30 

Równoczesne oznaczanie ekstraktu alkoholu, dwutlenku węgla i innych parametrów piwa przy użyciu PBA-B

Łukasz Burchacki
Anton Paar, Poland

SUROWCE I TECHNOLOGIE

18:40 

Prezentacja firmy PureMalt

Cezary Góral, Biochem-Art

SUROWCE I TECHNOLOGIE

18:50 

SESJA POSTEROWA

19:10 

WSPÓŁPRACA & NETWORKING
w sali konferencyjnej – na piwo zaprasza Sponsor Strategiczny

sponsorowane przez
Grupa Żywiec S.A.

19:30 

KOLACJA ŻYWIECKA w Karczmie na Kocierzu
a następnie spotkanie towarzyskie w klubie K2

DOWNLOAD PDF

DZIEŃ 2 – czwartek – 17 maja 2018                                        


Śniadanie od 7:00 w Karczmie na Kocierzu

Sesja 2 ➤ Mikrobiologia
Prowadzący sesję:
Anita Van Landschoot, Uniwerystet w Gandawie, Belgia

10:00 

Czynniki wpływające na fermentację brzeczki i ocena przebiegu fermentacji

Magda Costa
Uniwerystet w Gandawie, Belgia

MIKROBIOLOGIA

10:15 

Nietypowe drożdże w produkcji piwowarskiej – czyli winiarz w browarze

Paweł Satora
Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, Polska

MIKROBIOLOGIA

10:35

Ocena zdolności fermentacyjnych drożdży z rodzaju innych niż Saccharomyces. Torulaspora delbrueckii jako organizm modelowy

Maximilian Michel
Research Center Weihenstephan for Brewing and Food Quality, TU München, Niemcy

MIKROBIOLOGIA

10:55

Wtórne zakażenie piwa bakteriami Pectinatus i innymi bezwzględnymi anerobami

Dagmar Matoulkova
Research Institute of Brewing and Malting, PLC, Czechy

MIKROBIOLOGIA

11:15

PRZERWA KAWOWA

 

11:30 

“Better Brewing” – wykorzystanie mikroskopii mobilnej i przetwarzanie danych w chmurze

Katja Schulze
Oculyze GmbH, TH Wildau, Niemcy

MIKROBIOLOGIA

11:50

Nowe metody monitorowania zakażenia piwa bakteriami i drożdżami na bazie New Real Time-Polymerase Chain Reaction (RT-PCR)

Daniel Gerhards
Pall GmbH

MIKROBIOLOGIA

12:05 

Wpływ wilokrotnego użycia drożdży na stężenie związków lotnych w piwach dolnej fermentacji

Sasa Despotovic
Uniwersytet w Belgradzie, Serbia

MIKROBIOLOGIA

12:25

PRZERWA KAWOWA

 

Sesja 3 ➤ Stabilność Sensoryczna
Prowadzący sesję:
Dr Boris Gadzov
, FlavorActiv

12:45 

WARSZTAT PRAKTYCZNY (2):

FlavorActiV & Bruker warsztat oceny świeżości piwa

Boris Gadzov & Mangethe Zwane
FlavorActiv, Wielka Brytania

STABILNOŚĆ SENSORYCZNA

13:45 

Wpływ słodu i procesów warzelni na stabilność sensoryczną piwa – w pogoni za aldehydami starzenia

Weronika FilipowskaMaciej Ditrych
KU Leuven, Belgia

STABILNOŚĆ SENSORYCZNA

14:10 

Wpływ procesu prażenia słodu na zdolność do usuwania jonów żelaza i miedzi w procesach warzelni

Marcus Pagenstecher
Uniwersytet Kopenhaski, Dania

STABILNOŚĆ SENSORYCZNA

14:25 

Ocena chelatorów jonów metali w roztoworach buforowych symulujących brzeczkę i piwo

Tuur Mertens
Uniwersytet Techniczny w Berlinie, Niemcy

STABILNOŚĆ SENSORYCZNA

14:40 

OBIAD w Karczmie na Kocierzu

Sesja 4 ➤ Innowacje w surowcach i technologiach
Prowadzący sesję:
Dipl. Eng. Jonas Trummer, EJDFoodSci, Uniewersytet Rolniczy w Krakowie

16:00 

Ocena sensoryczna chmielu

Maciej Chołdrych
Piwoznawcy.pl

SUROWCE I TECHNOLOGIE

16:20 

Chmiel – różne techniki skutecznego dodawania

Andreas Faustmann
VLB Berlin, Niemcy

SUROWCE I TECHNOLOGIE

16:40 

Występowanie β-myrcenu i alkoholi monoterpenowych podczas fermentacji

Korbinian Haslbeck
Research Center Weihenstephan for Brewing and Food Quality, TU Munich

SUROWCE I TECHNOLOGIE

17:00 

PRZERWA KAWOWA

17:20 

Jerzy Czernia
Malteurop Polska

SUROWCE I TECHNOLOGIE

17:35 

Warzenie ze słodu zielonego: rozwój procesu i wymagania techniczne procesu wydajnego pod względem zużycia wody i energii z pominięciem suszenia słodu 

Celina Dugulin
Uniwersytet Nottingham, Wielka Brytania

SUROWCE I TECHNOLOGIE

17:50 

Piwo bezalkoholowe: produkt browarniczy przyszłości? 

Jeroen Bauwens
KU Leuven, Belgia

SUROWCE I TECHNOLOGIE

18:10 

Rola filtracji membranowej w browarnictwie przyjaznym dla środowiska

Rik Schuurman Pentair

SUROWCE I TECHNOLOGIE

18:30 

Podsumowanie XIX SzTF
Rozstrzygnięcie Konkursu Piw Specjalnych

Aleksander Poreda
Uniwersytet Rolniczy w Krakowie

19:00 

WSPÓŁPRACA & NETWORKING
w sali konferencyjnej – na piwo zaprasza Sponsor Strategiczny

sponsorowane przez
Grupa Żywiec S.A.

19:30

KOLACJA w Karczmie na Kocierzu
a następnie pożegnanie w klubie K2

DOWNLOAD PDF

Dzień 3 – piątek – 18 maja 2018                                   


Śniadanie od 7:00 w Karczmie na Kocierzu

9:30 

WARSZTAT PRAKTYCZNY (3): 

Wykorzystanie aparatu LUNA FY do automatycznego liczenia komórek drożdży

Marek Michałowski
Bioanalytic

12:00 

Zwiedzanie Browaru Żywiec

DOWNLOAD PDF

Udział w warsztacie jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona (35 osób).
Zarejestrowanych uczestników powiadomimy drogą mailową.

Rejestracja